fbpx
« BLOG

Kolorowe plakaty na wiosnę!

Kolorowe plakaty na wiosnę- paleta

Mamy już wiosnę, a w twoim domowym zaciszu dalej wieje chłodem?

– Mam kilka sposobów jak zaakcentować nową, cieplejszą porę roku!

 

Plakat kobieta
Grafika Kwiatowa w salonie
Plakat Tulip
Miłosny plakat z kwiatowym akcentem

Najprostszym sposobem na zaakcentowanie nowej pory roku, jest dodanie trochę wiosennych kolorów na twoją ścianę. Pastelowe, delikatne kolory nie tylko kojarzą się z nową porą roku, ale także pasują do wielu aranżacji pomieszczeń. Nie bój się mieszać kolorów i dodawać nowe odcienie! Kolorowe plakaty na wiosnę to doskonały sposób na ożywienie wnętrza! 

Najlepiej jest zacząć od połączenia trzech różnych, pasujących do siebie kolorów i sukcesywnie dodawać do nich więcej odcieni. Jeżeli twoje wnętrze jest minimalistyczne i dominuje tam tylko jeden kolor, warto pomyśleć o dodaniu nowej barwy. 

Oczywiście nie każdy może znać się na łączeniu kolorów… nie martw się! Mam dla Ciebie prostszy sposób na wybranie kolorystyki do twojego wnętrza.

Nie jesteś mistrzem kolorów, a chcesz dodać wiosenne, kolorowe plakaty do swojego wnętrza?

Na szczęście internet jest pełen pomocnych miejsc gdzie można wybrać sobie paletę pasujących kolorów. Z pomocą przychodzi PINTEREST!!

Na Pintereście można znaleźć inspirujące palety kolorów. Sama stworzyłam tablice z kolorami pasującymi do wiosennych plakatów ( kliknij na grafikę z pinteresta ).

Możesz zainspirować się jedną z palet i szukać kolorowych plakatów pasujących do twoich wybranych barw.  Ja wpisałam w wyszukiwarkę ” colors palette” i zaczęłam zapisywać najbardziej wiosenne propozycje. Możesz też zastanowić się co kojarzy ci się z wiosną i tym tropem wyszukać zdjęcia oraz palety kolorów. Na początku dobrze jest się nie ograniczać i popłynąć za pomysłami. Po jakimś czasie, kiedy będziesz mieć już sporo inspirujących grafik, zacznij wybierać te najbardziej pasujące. Powoli zawężając liczbę pinów, odrzucając te najmniej pasujące, będziesz coraz bliżej decyzji. 

Mając paletę kolorów łatwiej będzie ci wybrać plakaty do wnętrza!

W następnym poście chętnie podzielę się miejscami, gdzie warto kupić plakaty znanych, polskich artystów!! 

 

Polecane artykuły