fbpx
« BLOG

Nowoczesne obrazy do salonu – minimalistyczne ozdoby ścian we wnętrzach

Plakat 50x70

Nowoczesne obrazy do salonu – minimalistyczne ozdoby ścian we wnętrzach

Nowoczesne salony, pełne eleganckich dekoracji i ciekawego łączenia stylów stały się częścią codzienności każdego z nas. Piękne przestrzenie zagościły w domach i mieszkaniach na dobre, tworząc miejsca odpoczynku i relaksu. W salonie pełnym minimalistycznych dodatków i ciekawych elementów zazwyczaj toczy się codzienne życie. Należy jednak zwrócić uwagę, że to wciąż najbardziej reprezentacyjna przestrzeń w domu. Warto zatem zainspirować się tak, aby pokój dzienny pełnił funkcję wysmakowanej przestrzeni do codziennego życia. 

Wraz z rozwojem, dostępem do wielu rozwiązań, a także możliwością inspiracji w wielu dziedzinach,  budujemy przestrzenie, które wprowadzają nowoczesny i minimalistyczny design. Oprócz odpowiedniego doboru mebli i oświetlenia, warto zaprosić do swoich wnętrz dekoracje ścienne jakimi są obrazy i plakaty.

Czym zatem jest nowoczesna dekoracja ścienna? 

Prawdziwą ozdobą pokoju dziennego oraz salonu są nowoczesne obrazy, które święcą triumfy w domowych przestrzeniach. Taki minimalistyczny, nierozpraszający element na ścianie, który swoją oszczędną formułą uzupełnia wnętrze, dodaje wnętrzu stylu, ale nie przytłacza go.  

Grafika czarno białagrafika jedna liniaPlakat autorski Kiss Kiss

Aranżując zatem nowoczesny, salon w stylu MINIMALIZM, warto zwrócić uwagę na czarno białe grafiki, które pociągnięte jedną linią dają niezwykle delikatny efekt, zapraszający do skupienia uwagi. Niejednokrotnie obrazy takie, kreślone czarną linią, dają pole do refleksji i dyskusji. Często są przybliżeniem części, która nie jest oczywista na pierwszy rzut oka, ale pod dłuższym przypatrzeniu, daje odpowiedź jaki był zamysł artysty. 

Salon w domu to miejsce reprezentacyjne, warto zatem powiększyć go optycznie, nadać jasnych barw, nakreślić go oszczędną formą. Jasne ściany, z pewnością dają poczucie bardziej przestronnego wnętrza. Wszystko to warto zwieńczyć lekkimi materiałami i delikatnymi dekoracjami ściennymi. 

Polecane artykuły